Ludzie Katowickiego Karnawału Komedii

www_mirek

 

 

Mirosław Neinert

Dyrektor Festiwalu

Dyrektor Teatru Korez i nas wszystkich, którzy przygotowujemy festiwal. Aktor teatralny i filmowy, reżyser i konferansjer. Wielki myśliciel: wymyślił Katowicki Karnawał Komedii i Letni Ogród Teatralny. Znaki szczególne: fajka i buty w doskonałym stylu! Ślązak z wyboru, wyjątkowa osobowość śląskiego świata kultury. Miniony rok to kolejne sukcesy: czternasta edycja Letniego Ogrodu Teatralnego, piąta odsłona Katowickiego Karnawału Komedii, pełna sala teatralna na spektaklach – niezmienna popularność Cholonka, Kolegi Mela Gibsona, spektakli Dwa i Pojedynek.

 

 

 

www_uszok

 

Piotr Uszok

Patron Festiwalu

Prezydent Katowic, z wykształcenia politechnik, z zamiłowania gorący sympatyk wszelkich sztuk, koneser muzyki, w której zawsze szuka porządku i harmonii. Meloman słuchający perfekcyjnie zestawionych dźwięków: od Bacha i Vivaldiego po Kilara; od The Beatles po Led Zeppelin. Niepoprawny pracoholik i perfekcjonista. Wielbiciel rowerowych eskapad, górskich wycieczek, „przy okazji” których wytycza katowickie trasy rowerowe oraz szlaki turystyczne. Miłośnik „białego szaleństwa”, dzięki czemu zapewne górnośląska stolica szczyci się stokiem z wyciągiem narciarskim. Warto podkreślić, że ta ostatnia wiadomość nie została zaczerpnięta z któregoś ze spektakli KKK, lecz odnosi się – parafrazując pewien słynny cytat – do całkowicie rzeczywistej rzeczywistości!

 

 

Krystyna Szaraniec

 

Krystyna Szaraniec

Dyrektor Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego

Dyrektor Teatru Śląskiego od ponad 30 lat. Doskonały menedżer, taktyk, dyplomata, wzorowa gospodyni Teatru. Oddana Teatrowi bez reszty, czuwająca nad każdym jego detalem, zdecydowanie podejmująca odważne i odpowiedzialne decyzje. Jak prawdziwa dama prowadzi swój Teatr mocną, a zarazem delikatną ręką – zawsze z uśmiechem i poczuciem humoru. Tego nauczyła się od swoich kotów – gdy trzeba, ostro pogoni, ale zawsze później czule pogłaszcze.

 

MY3

 Troje właścicieli kocich światów, którzy lubią: poranną, dobrą kawę, stare fotele, podróże i małe odkrywanie świata, umiarkowane klimaty, zdecydowanie teatr, choć również kino i nutę dobrej muzy. Unikają rzeczywistości na bogato, za to zawsze w dobrym stylu. Mimo, że „mają drogi swe…”, z wielką radością realizują już po raz 6. Katowicki Karnawał Komedii.

 

Czynny udział w realizacji VI Katowickiego Karnawału Komedii biorą:

Sergiusz Brożek, Małgorzata Długowska, Sławomir Jastrzębski, Hanna Kałamarz, Cezary Kruszyna, Izabela Mikrut, Irena Myszor, Małgorzata Sadlik, Paweł Solski, Karina Stempel-Gancarczyk, Jarosław Tabor oraz zespół realizacyjny Teatru Śląskiego. Dziękujemy!

© 2013 Katowicki Karnawał Komedii | © 2013 ASTASHOW Studio